I den här familjen tar vi vara på alla timmar på dygnet. Idag gick vi återigen upp innan kl.5. Jag, trött och sur och barnen, glada och helt speedade.
Jag läste Runner’s world som kom i veckan och bälgade i mig några kaffe latte.
<a href="
När humöret och den värsta tröttheten lagt sig någon timme senare åt jag ett halvt ägg, en banan och drack ett glas vatten och stack ut. Helt planlöst. Jag behövde bara komma ut.
Väl ute bestämde jag mig för att köra terräng. Oj va kul det var, och oj va skönt det var, och oj va jobbigt det var! Jag har inte sprungit i skogen sen i somras. Nöter typ bara asfalt.
6,5 km terräng. I slutet av löparspåret finns en perfekt backe att köra backträning i. Det tar ca 30 sek upp för backen. Jag körde 2 km backe och sen nedjogg 1,5 km. Totalt 10 km. Vilken rivstart på morgonen!
Kommentera